Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legal sau nu?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legal sau nu?

am inceput sa lucrez la un magazin in martie...in 11 aprilie patronul imi spune ca mi-a facut cim-ul...nu am semnat nimic si nici vizita medicala nu mi-am facut-o.de 2 saptamani i-am spus ca plec.nu am facut nimic scris dar mi-a spus ca trebuie sa stau in preaviz.nu am vrut,am mai stat doar pana joi si acum refuza sa ma plateasca din cauza ca nu am vrut sa stau.daca nu am semnat nimic asta inseamna ca nu avea dreptul sa ma tina in preaviz si am lucrat la negru,nu?
nu avea dreptul să vă țină în preaviz!
Daca nu ati semnat niciun c.i.m., atunci nici in preaviz nu avea dreptul sa va tina ...intr-adevar, se pare ca ati muncit la negru daca nu ati semnat un c.i.m.