Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... alt grefier care nu a fost de fata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

alt grefier care nu a fost de fata

intr-un proces ,in care grefierul de sedinta a fost pe tot parcursul procesului prezent ,insa in sentinta apare ca si grefier de sedinta cu totul altul care nu a fost prezent pe timpul dezbaterilor.Este corect.?ce se poate face in aceasta situatie.?Mai mult ceea ce s-a discutat in cadrul sedintei nu apare in redactarea sentintei.
Formulati calea de atac si stipulati acest motiv .
Daca sunteti nemultumi de sentinta ,puteti profita exercitandu-va acest drept de a o ataca
Se poate face cale de atac impotriva incheierilor de sedinta doar odata cu fondul
Ele pot fi atacate cu apel sau cu recurs.Exceptie fac incheierile prin care s-a intrerupt ori suspendat cursul judecatii, care pot fi atacate separat cu apel sau recurs.
Daca grefierul care a fost in sedinta se afla in concediu de odihna sau medical cand s-a redactat sentinta, atunci a fost semnata de un alt grefier, asa se procedeaza .....insa, de regula, se face mentiune pe sentinta "pt.grefierul x .aflat in concediu .....semneaza y "
Nu ,nu este corect ca sa apara alt grefier decat cel care a consemnat sustinerile partilor la dezbateri.Atacati sentinta si solicitati copie de pe notele de sedinta cand s-a discutat cauza pe fond.
puteti va rog sa imi spuneti baza legala ,in care se stipuleaza asa ceva ca sa stiu in drept ce invoc?