Forum Discuţii juridice Achiziţii publice descalificare?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

descalificare?

Daca am o cerere de oferte online unde un ofertant a postat la documentele de calificare si formularul cu propunerea financiara, ce trebuie sa fac?
Il descalific?
Depinde cum ati conceput procedura de organizare licitatie si ce documentatie ati cerut dumneavoastra.
Am scris urmatoarele:
"În SEAP se va introduce valoarea fără TVA pentru toată cantitatea solicitată pentru fiecare lot în parte, până la data de închidere a procedurii.
Oferta va fi constituită pornind de la preţul unitar, pe formula: Valoare = Cantitate x Preţ unitar. Preţul unitar (lei) nu poate fi decât cu maxim două zecimale deoarece, conform legislaţiei în vigoare, leul nou se divide în 100 de bani...."

Apoi urmeaza indicatii referitor la pretul neobisnuit de scazut.

Nu am specificat sa fie pusa propunerea tehnica si nu avem nici in documentatie formularul de oferta.