Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contributii asigurari de sanatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contributii asigurari de sanatate

Daca eu sant angajat cu carte de munca la o firma,cu norma intreaga si sant si agent de asigurari la o alta firma(unde mi se retine doar impozit de 16%)mai trebuie sa platesc contibutia la casa de sanatate pt.veniturile realizate ca agent de asigurari(RCA)?
Multumesc.
Din cate stiu nu se mai retine nimic din realizarile din colaborarea cu firma de asigurari decat impozitul de 16%. Celelalte retineri se fac din salariul de la firma unde sunteti angajata.