avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 843 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... creare studiou videochat virtual
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

creare studiou videochat virtual

dak se poate as dori sa aflu cum pot deschide si eu un videochat virtual de acasa, adik doar sa fac conturile si sa pedau la modele id-urile si parolele,unde pot sa imi fac site cum pot face?si mai ales cum sa fac sa fie legal,va multumesc, sau poate stiti sa imi indicati o sursa unde pot gasi amanunte mai detaliate!
Cel mai recent răspuns: vscmedia_net , utilizator 14:59, 16 Decembrie 2011
Un site cu user si parola cu care faci treburi serioase trebuie sa fie bine pus la punct (baza de date, pagina de logare, etc.). Pentru videochat ai putea folosi un program sau sa iti faci un program. Atat programul cat si ste-ul au ceva preturi, dar depinde de ce afacere ai tu... Sincer nu ma pricep la legislatie (eu sunt pe parte tehnica - site-uri, programe) asa ca nu ma pronunt. Din nou in functie de afacere asa sunt si necesitatile site-ului. La o adica videochat-ul poti sa il realizezi si pe Yahoo Messenger, Skype, GTalk, etc. In schimb va trebui sa ai mare grija cu transmiterea conturilor (nu am inteles cui.... modele?).

Adi
Nu stiu daca mai e nevoie daca nu ai rezolvat intre timp dar nu inteleg la ce fel de site te fereri? Vrei un site de prezentare a studioului de genu: www.livemediastudi.ro sau vrei proriul site de videochat unde sa ai modele care sa lucreze ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Parola de id sparta si injurii LaviniaDiana LaviniaDiana Buna ziua.Ma numar si eu printre persoanele care le`a fost sparta parola la id si as vrea sa stiu cum sa fac sa nu mai intre pe adresa mea pentru ca si eu si ... (vezi toată discuția)
Parola de id sparta si injurii LaviniaDiana LaviniaDiana Buna ziua.Ma numar si eu printre persoanele care le`a fost sparta parola la id si as vrea sa stiu cum sa fac sa nu mai intre pe adresa mea pentru ca si eu si ... (vezi toată discuția)
Parola de yahoo furata alinarms alinarms mi-a fost furata parola de yahoo de o persoana de pe un forum, banuiesc. (vezi toată discuția)