Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Anulare Ordin nr. 32/42/2010 - Decizie ICCJ irevocabila
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Anulare Ordin nr. 32/42/2010 - Decizie ICCJ irevocabila

Are cineva cunostiinta de decizia ICCJ def si irevocabila -de anularea Ordinului 32/42/2010,drept urmare toate actele adm(dispozitia primarului) efectuate in temeiul acestui ordin anulat sunt considerate nule de drept.Astfel dispozitiile de incadrare a pers bugetar emis in baza ordinului trebuiesc abrogate ,si sa se revina la actele de reincadrare anterioare,corect si legal intocmite,asigurand salariatilor toate drepturile salariale legale.Astept opinii
Faceti confuzie, reincadrarea s-a facut pe baza O.U.G nr. 1 din 25 ianuarie 2010 privind unele măsuri de reîncadrare în funcţii a unor categorii de personal din sectorul bugetar şi stabilirea salariilor acestora, precum şi alte măsuri în domeniul bugetar :(

Ordinul respectiv se refera la monitorizarea si controlul aplicarii prevederilor Legii-cadru nr. 330/2009 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice la nivelul institutiilor si autoritatilor publice ale administratiei locale.

Chiar credeti ca justitia ar "dinamita" bugetul sarmanului guvern printr-o decizie definitiva si irevocabila de acest gen?....
Si chiar daca s-ar intampla o minune, nu uitati ca drepturile salariale recastigate se reesaloneaza in fiecare an pe urmatorii 3 ani, asa ca no chance#-o