Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare sediu social

Daca se skimba sediul social, trebuie reactualizat actul constitutiv?
Da, trebuie reactualizat in baza hotararii adunarii generale a asociatilor sau a asociatului unic, dupa caz.
Se va face si un contor de cuvinte?
Da, se face si un contor de cuvinte, se va depune si CUI-ul original, precum si ceritficatele constatatoare aferente sediului social.
sa nu uitati de certificatul de sediu, care se obtine de la Administratia Financiara de sector aferenta noului sediu.
nu, nu se face contor de cuvinte. recent am schimbat sediul firmei la alta adresa si am trecut prin o multime de furci caudine dar nu mi s-a solicitat contor de cuvinte.