Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Accize vinuri si spirtoase
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Accize vinuri si spirtoase

Care sunt accizele pentru achizitiile intracomunitare la vinuri linistite si bauturi spirtoase pentru 2011? Vinul pelin este accizabil?
Multumesc.
La vinuri linistite nu este acciza . La bauturi spirtoase este 750 de euro /hl alcool pur .
Adica transformati bautura spirtoasa de 30, 40 % in alcool de 100 % .