Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

trebuie sa angajez pe cine in functia de mecanic sef pe u vapor pestaurant si nu stiu ce salariu nsa-i pun pe contract .va rog ajutati-ma
Salariul minim este de 670 lei , la care puteti adauga coeficientii de ierarhizare prevazuti de CCM la nivel de unitate sau la nivel de ramura de activitate.
multumesc i-mi puteti spune si coeficientul?
RACF a scris:

multumesc i-mi puteti spune si coeficientul?

Din ceea ce ati mai postat pe forum , ar reiesi ca obiectul de activitate al angajatorului s-ar include in domeniul constructii , in acest sens avem :
1. Salariul minim brut de baza in sectorul constructii este de 700 lei/luna, incepand cu 1.01.2011.

2. Coeficientul de ierarhizare este de 1,2 ...
nu obiectul de activitate este restaurant iar salariatul este incadrat ca sef mecanic fluvial.
RACF a scris:

nu obiectul de activitate este restaurant iar salariatul este incadrat ca sef mecanic fluvial.

Este vorba despre obiectul de activitate al angajatorului ? .. sef mecanic fluvial intr-un restaurant ca si angajat ...:-/