Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... BUFET - COD CAEN 4799
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

BUFET - COD CAEN 4799

Buna ziua,
- pentru un bufet in cadrul unei U.M. este corect COD CAEN 4799- activitatea secundara??
- in Actul Constitutiv am acest cod caen secundar, trebuie sa merg la ONRC sa depun cerere/declaratie?#-o
Nu este corect acest cod. Acesta ar fi: 5630 - Baruri si alte activitati de servire a bauturilor. Nu este obligatoriu sa se serveasca la bar doar bauturi alcoolice. Daca se serveste si masa codul corect ar fi: 5610 – Restaurante
Daca le aveti trebuie doar sa le autorizati, daca nu trebuie sa faceti completarea obiectului de activitate printr-o decizie/hotarare a asociatului/asociatilor.