Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul la concediu de studii platit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul la concediu de studii platit

buna ziua,

sa mi raspunda si mie cineva, in ce conditii si ce baza legala exista pentru concediu de studii platit si pentru ce perioada pentru sustinerea lucrarii de licenta?
mentuionez ca sunt functionar public de executie.

multumesc.
Buna dimineata. Am terminat seralul avum doi ani. Lucrez la firma la care sunt de 4 ani. Anul avesta vreau sa dau bacul sa pot face o facultate si sa fac ceea ce imi place. Vreau sa stiu daca am dreptul si cat timp, zile libere ca sa pot sa ma pregatesc pt bacalaureat. Cu plata, fara plata, in 75% . Va multumesc
Concediul de studii. Conditii de acordare, cine poate beneficia de el si durata maxima
[ link extern ]