Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... despagubiri acordate fostilor detinuti politici
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

despagubiri acordate fostilor detinuti politici

Buna ziua! Poate sa imi spuna cineva daca se mai acorda despagubiri fostilor detinuti politici?
buna ziua,
nu se mai acorda despagubiri pentru prejudiciul moral suferit ca urmare a condamnarii, in schimb se mai pot obtine despagubiri materiale pentru bunurile confiscate.