Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... cum fac
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

cum fac

am terminat div pe 23martie sa dat sentinta in fav mea ,dar nu mia venit hotarirea;in cit timp trebuie sa vina .ce perioada are drept de a face recurs la hotarire si de cind .cum pot face hotarirea definitiva si irevocabila si de cind .multumesc
Hotararea ramane definitiva si irevocabila dupa epuizarea cailor de atac, respectiv apel si recurs. Termenul de exercitare a cailor de atac este de 30 de zile de la comunicare.