avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 210 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal...ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal...ajutor

Ce inregistrez in revisal, in cazul celor 2 spete pe care le expun mai jos:
1) In luna martie 2006 a incetat un contract individual de munca incheiat pe durata determinata pentru un asistent personal. Incepand cu luna aprilie l-am angajat din nou cu CIM pe durata determinata. Care CIM trec in revisal, primul care a fost incheiat in 2005 sau cel de al II-lea din martie 2006?
2) In unitate sunt angajati care activeaza din anul 2000. In revisal voi trece CIM din anul 2000?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:46, 10 Mai 2011
Treceti toate contractele in derulare la data intrarii in vigoare a revisalului, respectiv ianuarie 2007. Apoi treceti toate modificarile ce au intervenit la contracte ulterior acestei date.
Avand in vedere data intrarii in vigoare a registrului de evidenta a salariatilor in format electronic, aceste inregistrari trebuiau facute inca din 2007
Ultima modificare: Marți, 10 Mai 2011
m_ella2005, utilizator
Multumesc frumos pentru raspuns ! Eu lucrez in cadrul unei primarii si ca in multe altele, nu s-a "practicat" inregistrarea in revisal. Acum imi este, nu greu, ci foarte foarte greu sa introduc toate acele date din anii din urma.
In Revisal se trec toate contractele individuale de munca active la 31.12.2006 ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu pt crestere si ingrijire copil Carmen Curelea Carmen Curelea Va prezint un caz : Salariatul are cim pe perioada determinata 01.01.2004-31.12.2006. intra in CIC in mai 2006 pa in 15.07.2007 pt. primul copil (atunci ... (vezi toată discuția)
Revisal bogdan77m bogdan77m Sunt angajata in cadrul unei primarii si trebuie sa ma ocup de completarea revisalului. Avand in vedere ca pana la ora actuala nu a existat acest revisal in ... (vezi toată discuția)
Carnet de munca elyababau elyababau Am un angajat caruia i-am prelungit durata contractului de munca cu inca 2 luni. cum notez in carnetul de munca la rubrica "mutatia intervenita" PRELUNGIT ... (vezi toată discuția)