Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal...ajutor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal...ajutor

Ce inregistrez in revisal, in cazul celor 2 spete pe care le expun mai jos:
1) In luna martie 2006 a incetat un contract individual de munca incheiat pe durata determinata pentru un asistent personal. Incepand cu luna aprilie l-am angajat din nou cu CIM pe durata determinata. Care CIM trec in revisal, primul care a fost incheiat in 2005 sau cel de al II-lea din martie 2006?
2) In unitate sunt angajati care activeaza din anul 2000. In revisal voi trece CIM din anul 2000?
Multumesc!
Treceti toate contractele in derulare la data intrarii in vigoare a revisalului, respectiv ianuarie 2007. Apoi treceti toate modificarile ce au intervenit la contracte ulterior acestei date.
Avand in vedere data intrarii in vigoare a registrului de evidenta a salariatilor in format electronic, aceste inregistrari trebuiau facute inca din 2007
m_ella2005, utilizator
Multumesc frumos pentru raspuns ! Eu lucrez in cadrul unei primarii si ca in multe altele, nu s-a "practicat" inregistrarea in revisal. Acum imi este, nu greu, ci foarte foarte greu sa introduc toate acele date din anii din urma.
In Revisal se trec toate contractele individuale de munca active la 31.12.2006 ...