Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INREGISTRARE PUNCT LUCRU LA FINANTE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INREGISTRARE PUNCT LUCRU LA FINANTE

AM DESCHIS UN PUNCT DE LUCRU LA ORC...DAR NU AM MERS SI LA FINANTE, EU STIAM CA DECLARA ORC LA FINANTE...TREBUIE SA MERG SI LA FINANTE????? DACA DA, CE ACTE SUNT NECESARE PENTRU INREGISTRAREA PUNCTULUI DE LUCRU LA FINANTE????
Mergeti la finante cu urmatoarele documente:
-mentiune ORC de deschidere a punctului de lucru si certificatul constatator
-dovada sediului secundar (extras CF, contract de comodat sau inchiriere etc)
-declaratia 060 sau declaratia privind sediile secundare (in cazul in care aveti/ nu aveti angajati la sediul secundar)
Aceasta nu e valabila doar in cazul in care punctul de lucru e in alt judet?
Declaratia 060 se completeaza in cazul in care societatea are angajati la punctul de lucru.
DACA NU AM ANGAJATI LA PUNCTUL DE LUCRU TREBUIE SA MAI MERG LA FINANTE?
mergeti la finante si il declarati
amenda este 200 lei