avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale INREGISTRARE PUNCT LUCRU LA FINANTE
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

INREGISTRARE PUNCT LUCRU LA FINANTE

AM DESCHIS UN PUNCT DE LUCRU LA ORC...DAR NU AM MERS SI LA FINANTE, EU STIAM CA DECLARA ORC LA FINANTE...TREBUIE SA MERG SI LA FINANTE????? DACA DA, CE ACTE SUNT NECESARE PENTRU INREGISTRAREA PUNCTULUI DE LUCRU LA FINANTE????
Cel mai recent răspuns: Loredana_84 , utilizator 11:47, 21 Februarie 2013
Mergeti la finante cu urmatoarele documente:
-mentiune ORC de deschidere a punctului de lucru si certificatul constatator
-dovada sediului secundar (extras CF, contract de comodat sau inchiriere etc)
-declaratia 060 sau declaratia privind sediile secundare (in cazul in care aveti/ nu aveti angajati la sediul secundar)
Aceasta nu e valabila doar in cazul in care punctul de lucru e in alt judet?
Declaratia 060 se completeaza in cazul in care societatea are angajati la punctul de lucru.
DACA NU AM ANGAJATI LA PUNCTUL DE LUCRU TREBUIE SA MAI MERG LA FINANTE?
mergeti la finante si il declarati
amenda este 200 lei

Alte discuții în legătură

Punct de lucru haiducu haiducu se mai declara la finante infintarea unui punct de lucru ?daca da ce documentatie trb? (vezi toată discuția)
Punct de lucru ssabina ssabina Buna ziua, Am un contract de inchiriere pentru un spatiu pentru o luna de zile. Intrebarea mea este: avand in vedere ca punctul de lucru trebuie declarat in ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru neculaiemilian neculaiemilian Ce acte imi trebuie pentru declararea punctului de lucru unde trebuiesc depuse si cat dureaza (punctul de lucru este in ilfov ) (vezi toată discuția)