Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

punct de lucru

se mai declara la finante infintarea unui punct de lucru ?daca da ce documentatie trb?
Da, se declara. Actele societatii in copie.
-certificatul de inscriere de mentiuni;
-incheierea judecatorului;
-certificat constattor;
-CUI;
- Hotararea AGA ( cu anuntarea punctului de lucru la ORC);
-contract de inchiriere sau comodat;
- extras CF (in cazul in care proprietarul este persoana fizica);
-declaratie pe proprie raspundere cu numarul de angajati de la punctul de lucru.

declaratie sedii secundare pentru pnctele de lucru care au mai putin de 5 salariati
declaratie 060 pentru > 5 salariati

:luck:
Herra_, utilizator