Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... distributie marfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

distributie marfa

Doresc sa devin PFA si sa distribui marfa,haine copii,in magazine.
Marfa o voi cumpar din China .
Ce acte trebuie sa detin pentru ca afacerea sa fie perfect legala:licenta ptr.marfa?
activitate de import -export,altele?
Multumesc

Pentru a fi totul în regulă trebuie să studiaţi noul cod CAEN pentru PFA-uri .Puteţi opta pentru comerţ cu amănuntul sau en - gross marfuri nealimentare .Nu aş crede că vă trebuie licenţă pentru marfă. Trebuie să încheiaţi un contract cu firmele din china de unde veţi procura marfa.