avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 828 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DIZOLVARE si LIKIDARE SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DIZOLVARE si LIKIDARE SRL

Neata' , am o societate comerciala si vreau sa o inchid (dizolvare si lichidare) .
- Societatea nu are datori , nu are bunuri si este fara activitate de 2 ani (cu toate actele la zi depuse la administratie inclusiv bilant 2010)
Am inteles ca sunt 2 etape de depus cereri , acte si taxe la registrul comertului .
Va rog sa ma imi spuneti primul pas ..................si acte necesare , al doilea pas si acte necesare .
Cu deosebit respect .
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 08:21, 12 Mai 2011
Primul pas hot. ad. generale/decizia asociatului unic de dizolvare+contor de cuvinte.
Asteptat 30 de zile de la data publicarii in Mon. Of. depus pt. etapa a 2-a, copie monitor, certif. de atestare fiscala, bilant de lichidare, CUI original, certif. cnstatatoare original si gata!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Radiere societate suciu_diana suciu_diana Buna ziua, in urma parcurgerii etapelor de dizolvare si lichidare voluntara - fara lichidator, precum si depunerea actelor la Finante, mai trebuie facuta ... (vezi toată discuția)
Dizolvare srl buniculmiti buniculmiti Am un srl care actual are activitatea suspendata prin orc pina la sfirsitul lui 2010. Sunt actionar unic si vreau sa dizolv societatea. Ce pasi trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Lichidare firma doinaradicof doinaradicof Buna ziua, Am o societate comerciala infiintata in 2007., cu sediul social in Slobozia, jud Ialomita. Am desfasurat cateva luni de activitate iar in august ... (vezi toată discuția)