Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale DIZOLVARE si LIKIDARE SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

DIZOLVARE si LIKIDARE SRL

Neata' , am o societate comerciala si vreau sa o inchid (dizolvare si lichidare) .
- Societatea nu are datori , nu are bunuri si este fara activitate de 2 ani (cu toate actele la zi depuse la administratie inclusiv bilant 2010)
Am inteles ca sunt 2 etape de depus cereri , acte si taxe la registrul comertului .
Va rog sa ma imi spuneti primul pas ..................si acte necesare , al doilea pas si acte necesare .
Cu deosebit respect .
Primul pas hot. ad. generale/decizia asociatului unic de dizolvare+contor de cuvinte.
Asteptat 30 de zile de la data publicarii in Mon. Of. depus pt. etapa a 2-a, copie monitor, certif. de atestare fiscala, bilant de lichidare, CUI original, certif. cnstatatoare original si gata!