Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale radiere societate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

radiere societate

Buna ziua,

in urma parcurgerii etapelor de dizolvare si lichidare voluntara - fara lichidator, precum si depunerea actelor la Finante, mai trebuie facuta vreo alta procedura?
Daca nu, care este data efectiva a radierii societatii - data rezolutiei de lichidare? In acest caz lichidarea se considera radiere?
Dupa etapa de dizolvare asteptati 30 de zile de la data publicarii in Monitorul Oficial si daca nu v-a facut nimeni vreo opozitie la acesta, puteti trece la ultima etapa, cea de radiere a societatii, unde prezentati la registrul comertului bilantul de lichidare, certificatul de atestare fisclaa ca nu aveti datorii fata de bugetul de stat, dovada publicarii in Mon. Of. , raportul de gestiune AGA ca sunteti de acord cu datele din bilantul de lichidare, prezentati CUI+ anexe in original, si cam asta ar fi....