Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... cum se procedeaza cu recursul?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

cum se procedeaza cu recursul?

Buna seara!am si eu o intrebare fratele meu a primit azi 6 ani cu executare de la tribunal...cum se procedeaza cu recursul de la curtea de apel?cat dureaza totul?Va multumesc!
Cosultati un avocat penalist, ca sa va poata redacta si motiva recursul, deasemeni sa studieze si dosarul cauzei. Dar cand s-a judecat cauza nu a beneficiat de aparator????:((
In 10 zile de la pronuntare trebuie sa declare apel .Il va motiva la termen .
Trebuie avut in vedere termenul de declarare a recursului(10 zile de la pronuntare) ,hotararea penala sa fie susceptibila de recurs si sa fie motivat.