Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... echivalare SSD
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

echivalare SSD

Am absolvit in anul 1997 un Colegiu universitar (pe atunci nu era cu credite...)...am obtinut o diploma de absolvire...acum lucrez in domeniu, in cultura..
AS vrea sa stiu daca imi pot echivala SSD/ul cu ciclul I Bologna?
AM vazut ca in cazul cadrelor didactice ...se poate.
Art.16 alin.2 din Legea nr.288/2004 prevede ca, absolventii cu diploma de învatamânt superior de scurta durata pot continua studiile pentru a obtine licenta în cadrul ciclului I - studii universitare de licenta.