Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revizuire recurs
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revizuire recurs

Buna seara,
O cerere de revizuire a unei decizii pronuntata de Curtea de Apel se va indrepta la instanţa imediat mai mare în grad ,adica, Î n a l t a C u r t e de Casaţie şi Justiţie? Mentionez ca cererea de revizuire e intemeiata pe art 322 pct. 7 cod procedură civilă.
Multumesc mult
NU.

Art. 323
Cererea de revizuire se indreapta la instanta care a dat hotararea ramasa definitiva si a carei revizuire se cere.
In cazul Art. 322 pct. 7, cererea de revizuire se va indrepta la instanta mai mare in grad fata de instanta sau instantele care au pronuntat hotararile potrivnice. Cand cele doua instante care au dat hotararile potrivnice fac parte din circumscriptii judecatoresti deosebite, instanta mai mare in grad la care urmeaza sa se indrepte cererea de revizuire va fi aceea a instantei care a dat prima hotarare.
ContSters207193, utilizator
atentie la termenul de exercitare
Mihai Pop a scris:

Buna seara,
O cerere de revizuire a unei decizii pronuntata de Curtea de Apel se va indrepta la instanţa imediat mai mare în grad ,adica, Î n a l t a C u r t e de Casaţie şi Justiţie? Mentionez ca cererea de revizuire e intemeiata pe art 322 pct. 7 cod procedură civilă.
Multumesc mult

Din ce ati postat nu reiese ca ar fi aplicabil art.322 pct.7 C.proc.civ. ... dati-ne mai multe detalii ...