Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... desfasurare proces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

desfasurare proces

Buna ziua,

A dori sa stiu in cazul in care paratul dintr-un proces nu e de gasit si nu se prezinta exista un nr maxim de infatisari la care este chemat?Cum se desfasoara?dupa cate citari se poate pronunta verdictul?

Va multumesc
Vera
v
Instanta , are posibilitatea ca pe cale oficiala sa solicite relatiile necesare pentru a afla ultimul domiciliu al partii.
buna ziua,

Va multuemsc pt lamuriri.
Si in cazul in care aceeasi adresa de domiciliu este furnizata de orice institutie si paratul nu se prezinta, care este procedura?cate citatii sunt necesare a fi trimise?

Multumesc
Vera