avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... infintare agentie matrimoniala
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

infintare agentie matrimoniala

Buna ziua,
trebuie sa infintez o agentie matrimoniala pentru a face ceva asemanator cu [ link extern ]
eu o sa cer bani pentru inregistrare
as vrea sa stiu cat costa si ce acte trebuie sa fac?
actele sunt asemanatoare cu infinatea oricarei firme sau este mai special fiind eu o sa lucrez cu date personale?
Ultima modificare: Sâmbătă, 14 Mai 2011
barabancea, utilizator
Cel mai recent răspuns: ContSters202274 , utilizator 17:56, 14 Mai 2011
Va faceti o firma, o societate(SRL, eventual) ca oricare alta, iar referitor la inregistrare ca operator de date personale, aceea se va face ulterior infiintarii.
Actele le gasiti pe pagina www.onrc.ro, in partea stanga gasiti rubrica Formalitati si acolo gasiti toate detaliile legate de infiintarea societatilor. Daca nu va descurcati mergeti direct la registrul comertuluila Informare initiala, si primiti de acolo un fluturas cu procedura si cu formularele necesare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce trebuie sa indeplinesc pentru a deschide un srl? uzzu uzzu Mai exact... 1.Vreau un magazin online de imbracaminte care il pot eu face si administra,tot ce ma intereseaza este daca aduc marfa din germania cu factura pe ... (vezi toată discuția)
Infiintare intreprindere individuala monq monq vreau sa-mi infiintez o II si am nevoie de un ghid complet, cum am gasit pe FORUM legat de infiintarea unui PFA. Se poate ? care e diferenta intre PFA si II ... (vezi toată discuția)
pfa - infiintare yony yony buna, as dori sa stiu mai multe detali despre infiintarea unui PFA : ce acte trebuie,cam cat dureaza infiintarea PFA, firme din brasov care se ocupa de ... (vezi toată discuția)