Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... infintare agentie matrimoniala
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

infintare agentie matrimoniala

Buna ziua,
trebuie sa infintez o agentie matrimoniala pentru a face ceva asemanator cu [ link extern ]
eu o sa cer bani pentru inregistrare
as vrea sa stiu cat costa si ce acte trebuie sa fac?
actele sunt asemanatoare cu infinatea oricarei firme sau este mai special fiind eu o sa lucrez cu date personale?
barabancea, utilizator
Va faceti o firma, o societate(SRL, eventual) ca oricare alta, iar referitor la inregistrare ca operator de date personale, aceea se va face ulterior infiintarii.
Actele le gasiti pe pagina www.onrc.ro, in partea stanga gasiti rubrica Formalitati si acolo gasiti toate detaliile legate de infiintarea societatilor. Daca nu va descurcati mergeti direct la registrul comertuluila Informare initiala, si primiti de acolo un fluturas cu procedura si cu formularele necesare.