avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... conditii pentru stramutarea unui dosar de revizuire in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

conditii pentru stramutarea unui dosar de revizuire in penal

ce documente trebuie intocmite pentru a solicita stramutarea unui dosar si la cine se adreseaza cererea.


formulati cererea catre ICCJ motivati-o si timbrati-o.
Cererea de stramutare se depune la Inalta Curte de Casatie si Justitie , temeinic motivata . Nu sunt necesare inscrisuri .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum transfer un dosar penal de la o judecatorie aniela 2 aniela 2 As vrea sa transfer un dosar penal aflat la o judecatorie din judetul salaj la bucuresti cum procedez? motivul legitim e o banuiala de partinire din partea ... (vezi toată discuția)
Pot solicita schimbarea judecatorului sau stramutarea procesului in alt oras? aldearocsana aldearocsana as dori ca procesul fratelui meu pentru omor din culpa sa fie mutat in alt oras daca s-ar putea sau macar sa fie schimbata judecatoarea deoarece locuim intr-un ... (vezi toată discuția)
Mutare dosar penal rrrrrr rrrrrr Buna seara! Intrebarea mea ptr. dvs. ar fi: Se poate muta un dosar penal dintr un tribunal in altul? (adica am vrea sa se judece cazul in alt oras de un alt ... (vezi toată discuția)