Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Caen 7022 - organizare workshop
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Caen 7022 - organizare workshop

Buna ziua,

Imi puteti spune va rog daca un SRL cu caen 7022 poate sa organizeze pentru clienti un seminar / workshop pe teme legislative (codul muncii) sau eventual daca exista o limitare in privinta temelor dezbatute.

Va multumesc anticipat.
nu, eventual caen 7810 ar permite,. 7022 permite doar planificarea si asistenta , indrumare in planificare dar cursuri nu cred, parerea mea.
Puteti avea codul caen 8299 pentru organizare de seminarii, conferinte, workshopuri. Asta presupune asigurarea logisticii(cazare, hrana, sala, mobilier, aparatura de proiectie si redare video si audio, consumabile,suport de curs tiparit sau in format pe cd). Puteti angaja un lector care sa tina prelegerile.
8299 - la mine scrie altcva la codul asta
E recunoscut ca valabil si acest cod caen de exemplu de autoritatea de management de la posdru pentru cei care doresc sa participe la selectia de organizatori seminarii,conferinte, workshopuri.
Am gasit in CAEN codul 8230 - activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor. - oare acest cod imi permite sa organizez seminarii?
multumesc