Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod caen organizare evenimente corporate
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod caen organizare evenimente corporate

Buna ziua!

Ma puteti ajuta, va rog, cu codul caen sau codurile caen pentru organizarea de evenimente corporate (seminarii, conferinte, etc)? Este nevoie de licenta de turism?

Multumesc!

In mod normal ar fi codul CAEN 8230-Activitati de organizare a expozitiilor, targurilor si congreselor. Desi aceasta este titlul el nu este limitativ, adica seminariile, conferintele de care pomeniti se incadreaza si ele tot aici. Dupa parerea mea, faptul ca le organizati in Bucuresti sau la Sinaia nu are relevanta din punctul de vedere al celei de-a 2-a intrebari, cea cu licenta de turism. Nu faceti turism, organizati aceste evenimente in diverse locatii si localitati.