avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL 2011

Actele aditionale de prelungire a unui cim pe perioada determinata se trec in revisal
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 17:42, 23 Mai 2011
Adica?prelungiti tot cu perioada determinata?sau treceti pe nedeterminata?
oricum se opereaza in REVISAL:D
exact dar veau sa stiu unde se trece modificarea in revisal
Informatii CIM
Modificari/Corectii
Tipul contractului
dumi32 a scris:

exact dar veau sa stiu unde se trece modificarea in revisal



1. Se va deschide fereastra Informatii Contract Individual de Munca.
2. Mergeti pe modificare tipul contractului
3. Modificati numai data de sfarsit a contractului.
4. La Alte detalii : inscrieti actul aditional de modificare a duratei c.i.m.
5. Salvati datele si creati fisierul xml.
:O Dupa republicarea Codului muncii, demisia, spre exemplu, se afla la art.81. In aceste conditii, ma intreb ce se va intampla cu Revisalul. Oare up-dateaza automat inscrierile pe care le facem noi in momentul de fata cu art 79 ?!?1....sau va trebui sa reintroducem temeiul legal de incetare CIM (prin demisie) dupa ce apare noul revisal?!?!?

Alte discuții în legătură

Codul muncii aplicabil cu 01.05.2011 Bora Irina Bora Irina Am o mare problema: Catre sfarsitul lunii aprilia am achizitionat o brosura \"Codul Muncii\" cu modificarile prfevazute de Legea nr. 40/2010, pus in vanzare de ... (vezi toată discuția)
Aricole gresite in revisal claud1u claud1u buna ziua a mai intalnit cineva aceasta problema? articolele de incetare contract din Revisal sunt gresite. ex. art 79 lipseste. art 56 lit j este incurcat ... (vezi toată discuția)
Codul muncii republicat liliana soit liliana soit As dori sa mi se clarifice cu ce data intra in vigoare Codul muncii REPUBLICAT privind noua numerotare prevazuta de Legea 40 art V . Conform aparitiei in MO ... (vezi toată discuția)