Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL 2011
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL 2011

Actele aditionale de prelungire a unui cim pe perioada determinata se trec in revisal
Adica?prelungiti tot cu perioada determinata?sau treceti pe nedeterminata?
oricum se opereaza in REVISAL:D
exact dar veau sa stiu unde se trece modificarea in revisal
Informatii CIM
Modificari/Corectii
Tipul contractului
dumi32 a scris:

exact dar veau sa stiu unde se trece modificarea in revisal

1. Se va deschide fereastra Informatii Contract Individual de Munca.
2. Mergeti pe modificare tipul contractului
3. Modificati numai data de sfarsit a contractului.
4. La Alte detalii : inscrieti actul aditional de modificare a duratei c.i.m.
5. Salvati datele si creati fisierul xml.
:O Dupa republicarea Codului muncii, demisia, spre exemplu, se afla la art.81. In aceste conditii, ma intreb ce se va intampla cu Revisalul. Oare up-dateaza automat inscrierile pe care le facem noi in momentul de fata cu art 79 ?!?1....sau va trebui sa reintroducem temeiul legal de incetare CIM (prin demisie) dupa ce apare noul revisal?!?!?