Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Carnet de conducere suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Carnet de conducere suspendat

buna ziua,
pentru executarea "pedepsei" de 30 zile suspendare permis de conducere am predat carnetul intr-o joi dimineata. cele 30 de zile expira intr-o sambata, zi in care nu-mi pot primi carnetul inapoi intrucat e zi nelucratoare. pot circula pe baza dovezii in zilele de duminica si luni, pana cand recuperez permisul?
multumesc
P:rtfm:ana ce nu semnezi de primirea permisului in registrul pol rutiere NU AI permis, deci...
astepti pana luni dimineata..;)
Dacafaceti asta atunci riscati sa va alegeti si cu dosar penal. Eu zic sa asteptati pana luni ca n-o fi foc.
pai nu e corect sa ma aleg cu dosar penal... luni e a 33-a zi de suspendare!
n-ar trebui eventual sa-mi dea amenda pentru ca n-am permisul la mine?
as dori o parere avizata ...
multumesc
in caz ca mai intereseaza pe cineva, am adresat intrebarea BPR si raspunsul primit a fost ca in acest caz se aplica penalizare pentru imposibilitatea de a arata agentului actele.