Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Revisal 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Revisal 2011

Va rog sa-mi spuneti de unde pot descarca noul revisal. Trebuie sa modific toate datele pentru toti salariatii? Si cat timp am la dispozitie in acest sens?
De ce sa modificati?
face-ti acte aditionale cu modificarile din Codul munci pt. contractele mai vechi de 01.05.2011.
Ma gandeam la salar, preaviz. Dar a aparut sau nu?
deocamdata nu este nimic clar,eu personal lucrez tot cu variata veche..
Daca aveti modificare de salar,da, folositi REVISAL,dar pt. preaviz se face act aditional la contract indiv. de munca.
Revisalul s-a depus prin 2008.
Acum trebuie sa faceti cerere pt obtinerea parolei cu care aveti acces la sectiunea dvs.
Pt aceasta luati formularul de solicitare parola de pe site-ul ITM .
iulia53 a scris:

De ce sa modificati?
face-ti acte aditionale cu modificarile din Codul munci pt. contractele mai vechi de 01.05.2011.

Si cu neretroactivitatea legii cum ramane? Adica daca am contracte vechi de 6-10 ani eu fac aditional pentru ca s-a modificat perioada de preaviz? Pai cum asa?