avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 942 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Revisal 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Revisal 2011

Va rog sa-mi spuneti de unde pot descarca noul revisal. Trebuie sa modific toate datele pentru toti salariatii? Si cat timp am la dispozitie in acest sens?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:54, 24 Mai 2011
De ce sa modificati?
face-ti acte aditionale cu modificarile din Codul munci pt. contractele mai vechi de 01.05.2011.
Ma gandeam la salar, preaviz. Dar a aparut sau nu?
deocamdata nu este nimic clar,eu personal lucrez tot cu variata veche..
Daca aveti modificare de salar,da, folositi REVISAL,dar pt. preaviz se face act aditional la contract indiv. de munca.
Revisalul s-a depus prin 2008.
Acum trebuie sa faceti cerere pt obtinerea parolei cu care aveti acces la sectiunea dvs.
Pt aceasta luati formularul de solicitare parola de pe site-ul ITM .
iulia53 a scris:

De ce sa modificati?
face-ti acte aditionale cu modificarile din Codul munci pt. contractele mai vechi de 01.05.2011.


Si cu neretroactivitatea legii cum ramane? Adica daca am contracte vechi de 6-10 ani eu fac aditional pentru ca s-a modificat perioada de preaviz? Pai cum asa?

Alte discuții în legătură

Acte aditionale norme codul muncii handaricimarin handaricimarin pentru o societate cu 400 de salariati,in loc sa fac acte aditionale pt.a-i instiinta de modificarile noul Cod al Muncii,este legal sa fac o decizie colectiva ... (vezi toată discuția)
Preaviz demisie miruna_albu miruna_albu Termenul de preaviz inscris intr-un contract individual de munca anterior modificarii Codului Muncii este aplicabil in noile conditii sau se modifica automat ... (vezi toată discuția)
Modificari codul muncii pentru toti angajatii? Simona17 Simona17 Buna ziua, Ulterior modificarilor aparute in Codul Muncii la 01.05.2011 am inteles ca este necesara intocmirea de acte aditionale pentru [b]toti[/b] ... (vezi toată discuția)