Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificari Codul Muncii pentru toti angajatii?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificari Codul Muncii pentru toti angajatii?

Buna ziua,

Ulterior modificarilor aparute in Codul Muncii la 01.05.2011 am inteles ca este necesara intocmirea de acte aditionale pentru toti salariatii, prin care se modifica perioada de preaviz si apar criteriile de evaluare.
Intrebarea mea este: modificarile se aplica tuturor angajatilor sau doar celor care sunt angajati dupa 01.05.2011?

Multumesc frumos
Tuturor CIM mai vechi de 01.05.2011 se intocmeste acte aditionale,si prelucrarea lor angajatilor.
Cei angajaiti dupa 01.05.2011 li se fac noul model al CIM care au aceste modificari stipulate la clauze.
Succes!!
iulia53 a scris:

Tuturor CIM mai vechi de 01.05.2011 se intocmeste acte aditionale,si prelucrarea lor angajatilor.
....

Unde este prevazuta aceasta obligativitate , avand in vedere principiul constitutional al neretroactivitatii legii ?