Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nu a platit cheltuielile de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nu a platit cheltuielile de judecata

in urma sentintei judecatoresti ramasa definitiva si irevocabila si plata unui timbru judiciar prin care se imputerniceste si ordona organele de executare sa puna in executare prezenta hotarare ,
paratul este obligat sa plateasca cheltuielile de judecata reclamantului.
in calitate de reclamant va spun ca nici in ziua de azi (dupa 3 luni de zilede la sentinta) nu am primit nici un leut..
ce trebuie sa fac in continuare ?
cu-i trebuie sa ma adresez?
Adresati-va unui executor judecatoresc pentru punerea in aplicare
si nici nu cred ca va plati de buna voie.mergeti la un executor judecatoresc si executati hotararea definitiva.
multumesc mult.
Cine suporta cheltuielile cu executorul judecatoresc ?Si..... cand le recupar si pe astea?.
Le recupereaza executorul si vi le pune intr-un cont bancar al dv.
multumesc , mult de tot.