avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... nu a platit cheltuielile de judecata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

nu a platit cheltuielile de judecata

in urma sentintei judecatoresti ramasa definitiva si irevocabila si plata unui timbru judiciar prin care se imputerniceste si ordona organele de executare sa puna in executare prezenta hotarare ,
paratul este obligat sa plateasca cheltuielile de judecata reclamantului.
in calitate de reclamant va spun ca nici in ziua de azi (dupa 3 luni de zilede la sentinta) nu am primit nici un leut..
ce trebuie sa fac in continuare ?
cu-i trebuie sa ma adresez?
Cel mai recent răspuns: xuser , utilizator 20:33, 31 Mai 2011
Adresati-va unui executor judecatoresc pentru punerea in aplicare
si nici nu cred ca va plati de buna voie.mergeti la un executor judecatoresc si executati hotararea definitiva.
multumesc mult.
Cine suporta cheltuielile cu executorul judecatoresc ?Si..... cand le recupar si pe astea?.
Le recupereaza executorul si vi le pune intr-un cont bancar al dv.
multumesc , mult de tot.

Alte discuții în legătură

Hotarare irevocabila partaj andrei_ionescu andrei_ionescu am o hotarare irevocabila de partaj din martie anul acesta , in care se decide constatarea nulitatii recursului partii adverse intrucat nu a motivat in ... (vezi toată discuția)
Recuperare cheltuieli de judecata roxanadumitru roxanadumitru Buna ziua, Am o hotarare judecatoreasca de divort, definitiva si irevocabila in ceea ce priveste divortul, in care paratul (din vina caruia s-a si desfacut ... (vezi toată discuția)
Cui sa ma adresez? antidote antidote Buna seara Am fost sanctionat contraventional cu suma de 120 lei pentru o presupusa parcare ilegala. In urma contraventiei s-a dispus de catre agentul ... (vezi toată discuția)