Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... evaziune fiscala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

evaziune fiscala

din ce moment se considera neinregistrarea unui contract de inchiriere in termen de 15 zile la finante, infractiunea de evaziune fiscala.
daca se inregistreaza dupa trecerea a catorva luni (3) de la incheierea contractului se primeste doar o amenda sau e posibil sa se sesizeze pentru evaziune?
Termenele curg de la data incheierii contractului. Insa mai bine mai tarziu ,decat niciodata( evaziune). Termenul de 3 luni nu inseamna "evaziune" daca vi-l inregistrati acum