Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Mazgaleala pe procesul verbal de ridicare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Mazgaleala pe procesul verbal de ridicare

Acu 3 ore mi-a fost ridicat autovehiculul din oras,de pe un trotuar,unde mai erau parcate si alte 3 masini una langa alta.
Pe procesul verbal intocmit , la adresa , a mazgalit peste ce a scris primadata si a trecut altceva.Mentionez ca pe langa masina se putea trece linistit ca pieton si nu incurca circulatia.
Are rost sa fac contestatie pentru mazgaleala de pe procesul verbal?
~ Conținut șters la cerere ~
De regula in astfel de situatii politia comunitara sau firmele de ridicare a autovehiculelor parcate neregulamentar se acopera cu fotografii si martori in asa fel ca nu prea aveti ce sa le faceti.Trebuia sa faceti si dv poze in aceeasi zi ca sa dovediti ca ati parcat in acelasi loc dar ca pe dv v-au sanctionat si pe ei nu. Altfel nu aveti nici o sansa.
am poze cum ca masinile de langa a mea erau inca acolo si cand am parcat si cand mi-a fost ridicata si dupa aia..deci poze cum ca numa masina mea a fost ridicata am
~ Conținut șters la cerere ~