Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... modificare mansarda fara autorizatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

modificare mansarda fara autorizatie

Locuiesc la bloc cu acoperis tip sarpanta mansardat . Cel care detine o garsoniera la mansarda s-a apucat sa modifice acoperisul din sarpanta in ceva cu pereti inaltati pe exterior ,fara ca sa existe o autorizatie in acest sens ( nici un locatar nu stie sa existe asa ceva ).Ce se poate face pt. a stopa acest abuz ?
1-Initial contactati direct presedintele de asociatie care poate precizaq concret daca asociatia de proprietari are cunostiinta despre executarea de modificari constructive
2-Daca asociatia nu a dat acordul pentru modificat parte comuna,sesizati oficial Directia Corp Control din primarie si Inspectoratul de Stat in Constructii