Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Probleme cu vecin
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Probleme cu vecin

Buna, am o problema cu un vecin care a pus gardul de a lungul casei mele din spate, nu a lasat nici 10cm de la stresina din auzite am auzi ca trebuie sa am 1 m distanta de la casa mea si gradina lui. ce e de facut legal unde sa ma adresezi care este procedura Va multumesc, astept un raspuns.
Ceea ce este important este ca el sa-si puna gardul pe acolo pe unde-i trece hotarul. Aveti cadastrul facut? Care este spatiul, conturul terenului d-voastra, pe unde trece limita d-voastra de proprietate?
Da, este facut cadastrul tot, dar nu ma lasi sa pun eu gardul ca zice ca casa e pe hotar dar in desen am inca 1.5 distata,ce e de facut legal unde sa ma adresezi care este procedura Va multumesc, astept un raspuns.
Actiune in granituire. Mergeti la un avocat.