avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 224 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anvelope All Season
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anvelope All Season

Va rog sa ma lamuriti daca dupa noua lege adoptata, legata de circulatia cu anvelope de iarna, este legala (respecta legea) circulatia pe timp de iarna si cu anvelope all season. Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Adrian Tudor , Consultant asigurari 22:18, 26 Mai 2011
Deocamdata numai Senatul s-a pronuntat:
stiri-romania/actualitate/senatul-a-decis-cauciucurile-de-iarna-sunt-obligatorii.html
Inca nu a aparut legea respectiva si pana la iarna mai avem mult si multe se mai pot schimba.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anvelope iarna luky0821 luky0821 Ma poate lamuri cineva daca anvelopele ALL SEASON sunt acceptate in circulatie dupa 1 noiembrie in locul celor de iarna? Multumesc. (vezi toată discuția)
Rovigneta si cauciucuri all season gabi_br.ro gabi_br.ro Buna ziua ,am 2 intrebari: 1-Mai este valabila rovigneta pentru un autoturism caruia i s-au schimbat nr de inmatriculare?Am cumparat un autoturism si i-am ... (vezi toată discuția)
Anvelope all season anonim1607 anonim1607 Buna ziua! Din OG 5/2011 reiese obligativitatea echiparii autovehiculelor in perioada 01.10-31.03 cu anvelope de iarna. Nu se spune nimic de cele all season. ... (vezi toată discuția)