Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anvelope All Season
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anvelope All Season

Va rog sa ma lamuriti daca dupa noua lege adoptata, legata de circulatia cu anvelope de iarna, este legala (respecta legea) circulatia pe timp de iarna si cu anvelope all season. Multumesc anticipat.
Deocamdata numai Senatul s-a pronuntat:
stiri-romania/actualitate/senatul-a-decis-cauciucurile-de-iarna-sunt-obligatorii.html
Inca nu a aparut legea respectiva si pana la iarna mai avem mult si multe se mai pot schimba.