Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Anularea demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Anularea demisie

Buna,
Mi-am semnat demisia pe data de 23.05.2011 (fortat) cu termen de preaviz de 20 zile lucratoare.
Am dreptul sa anulez demisia fara sa ajung in sala de judecata? Conteaza daca a fost sau nu inregistrata?
Salariatul nu poate revoca demisia, decât cu acordul expres sau tacit al angajatorului.