avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1299 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Anularea demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Anularea demisie

Buna,
Mi-am semnat demisia pe data de 23.05.2011 (fortat) cu termen de preaviz de 20 zile lucratoare.
Am dreptul sa anulez demisia fara sa ajung in sala de judecata? Conteaza daca a fost sau nu inregistrata?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:14, 27 Mai 2011
Salariatul nu poate revoca demisia, decât cu acordul expres sau tacit al angajatorului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preaviz 20 de zile ..sorin, ..sorin, Bună ziua! Acum câteva zile am depus preavizul de 20 din cauza unor nemulțumirii, sa rezolvat nemulțumirile mele, acum vreau sa întreb, am fost la ... (vezi toată discuția)
Preaviz Madalin196 Madalin196 Buna ziua!mi-am bagat preavizul legal de 20 de zile lucratoare,am dreptul sa ma razgandesc in aceste 20 de zile?este doar alegerea mea tinand cont ca eu l\'am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am lucrat pentru o firmă privată ca sofer si mi-am ... Ciurri Ciurri Buna ziua! Am lucrat pentru o firmă privată ca sofer si mi-am băgat preaviz de 20 zile lucrătoare,.ma mai pot intoarce la locul de muncă.?Precizez ca nu ... (vezi toată discuția)