Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul impozit pe venit
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul impozit pe venit

Cunosc o persoana careia i s-a spus de la Administratia Financiara ca nu i s-a completat bine adeverinta de venit, persoana fizica, pe 2010, si anume: trebuia defalcat (?), calculata suma pe etape, perioade....? Exista cote diferite, in functie de semestru? (sau in functie de ce?). Dusese una cu toata suma...

Multumesc.
Da. In anul trecut procentul de cheltuieli forfetare a fost diferit intre cele doua semestre.
Multumesc. Si care au fost procentele? Au fost diferite in functie de ceva?