avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 527 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Executarea lucrarilor de reparatie sau inchidere a ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Executarea lucrarilor de reparatie sau inchidere a balcoanelor si a logiilor din blocurile de locuinte

Daca cineva ne poate ajuta sa intelegem mai bine aceasta Ordonanta de Urgenta...

,,Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 69/2010 privind reabilitarea termica a cladirilor de locuit cu finantare prin credite bancare cu garantie guvernamentala.

Executarea lucrarilor de reparatie sau inchidere a balcoanelor si a logiilor din blocurile de locuinte receptionate pana la sfarsitul anului 2000 se va putea realiza prin finantare din credite bancare cu garantie guvernamentala si cu dobanda subventionata, potrivit unei legi adoptate recent de Camera Deputatilor. ,,

As dori sa stiu mai exact cat plateste un propietar pensionar din costul total si in ce mod.
Cea mai clara explicatie ar fi printr-un exemplu concret cu sume aproximative , de exemplu pentru inchiderea a 2 balcoane.

VA MULTUMESC!
Cel mai recent răspuns: miss_ra , utilizator 17:51, 28 Mai 2011
Fluxul informational decizional pentru reabilitarea imobilelor de locuit prin finantare prin credit bancar cu garantie guvernamentala si dobanda subventionata,implica mai multe etape de parcurs dar pentru materializare necesita obligatoriu existenta hotararii adunarii generale prin care proprietarii ,sa mandateze presedinteler de asociatie sa desfasoare procedura si documentatia necesara pentru a putea beneficia de acest program de creditare
Trebuie sa aveti in vedere ca suma financiara prevazuta prin OG nr 69/2010,nu se reduce strict la executarea de reparatii sau inchidere de balcoane,anterior acestei etape fiind necesara efectuarea de expertiza tehnica a supra imobilului
Pentru lamuriri suplimentare parcurgeti cu atentie normele la OG nr 69/2010
Referitor la costul estimativ ce ar reveni de plata unui pensionar,pentru inchidereaa 2 balcoane,nu ati furnizat suficiente detalii
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Mai 2011
goe_07, utilizator
Va multumesc!

Eu m-am gandit la un exemplu oarecare dupa care m-as putea ghida cat de cat sau spuneti-mi ce amanunte trebuie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anveloparea termica prin programul primariei si ordonanta de urgenta 69 din 30 iunie2010 NCorina NCorina Va rog sa imi explice cineva ''OUG 69/2010 Art 13 (3) Beneficiarul va garanta prin angajament asumat de catre propietari locuintelor unifamiliale sau a ... (vezi toată discuția)
Terasa bloc eu.ro eu.ro ce trebuie sa plateasca un locatar de bloc de la et 4 din 10,obligat doar ; 1 hidroizolatie 2 hidro-termoizolatie? (vezi toată discuția)
Plătirea de către noul proprietar a lucrărilor de reabilitare termică efectuate anterior cumpărării apartamentului Beni1984 Beni1984 Bună ziua, Am cumpărat recent un apartament, cu creditul Prima Casă. Proprietarul anterior l-a adjudecat prin licitaţie publică - executarea silită a ... (vezi toată discuția)