Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... intrebare: pot cumpara pfa?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

intrebare: pot cumpara pfa?

se poate cumpara PFA? ma refer la taxiuri
Nu se poate.
multumesc
Eu sunt de alta parere...:)) sau cel putin in art. 41 din Legea nr. 26/1990 privind registrul comertului ar fi o portita...destul de rar folosita.
pai si ce anume zice mai exact legea asta ? si cum as putea sa sa-l trec pe numele meu ?
Da, interesant, eu acum am descoperit articolul, datorita d-voastra, am rugamintea sa va uitati putin pe formularul de inregistrare de la registrul comertului persoane fizice si la rubrica mentiuni unde s-ar putea incadra?