Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratii

Ce declaratii trimestriale trebuie sa mai depun in cazul in care firma este suspendata?
Pe ce perioada este suspendata firma? Ati solicitat regimul de declarare derogatoriu? Pe perioada aplicarii acestui regim ,contribuabilii nu au obligatia de a depune declaratiile fiscale, exceptie facand perioada din anul fiscal cuprinsa intre 1 ianuarie si data aprobarii regimului derogatoriu, cand acestia trebuie sa depuna declarariile 101,120 si 130.

In cazul in care nu ati solicitat regimul derogatoriu aveti obligatia de a depune toate declaratiile fiscale la termenele stabilite, conform obligatiilor inscrise in vectorul fiscal.

doar cele de impozit pe venit/profit TVA oricum nu mai aveti si bilantul contabil.