Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general amortizare laptop
Discuție deschisă în Contabilitate în general

amortizare laptop

pentru achizitionarea unui laptop in valoare totala ( cu TVA) 2.799,90 lei , va rog sa-mi spuneti pe cati ani se poate face calculul amortizarii .

Multumesc

mijloace Fixe- Echip. de birotica.. ct 214
se amortizeaza intre 3-5ani-.cod clasificare:3.2.4
exact cum a spus doamna Iulia minim 3 ani , dar atentie administratorul poate decide si mai repede daca vrea de ex. 1 an dar fiscal nu este o cheltuiala cu amortizarea deductibila .
oana76, utilizator
Deci ..draga Oana76 e mai bine sa amortizeze cf. duratei ca sa-i fie
cheltuiala deductibila,,nu?:D
iulia53 a scris:

Deci ..draga Oana76 e mai bine sa amortizeze cf. duratei ca sa-i fie
cheltuiala deductibila,,nu?:D

daca e impozit pe venit nu merita :)) sa ti atat evidenta degeaba, nu merita.
din 2008 s-a reincadrat la grupa 2.2.9 si are durata de functionare intre 2 si 4 ani. La alegere :)