avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrari contabile achizitie laptop si mouse
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrari contabile achizitie laptop si mouse

Am achizitionat un laptop val=3794 si un mouse val=69.01,am facut corect inreg in obiecte de inventar, trebuie facut si bon de consum?
Cel mai recent răspuns: radumuresan , utilizator 11:41, 12 Aprilie 2013
Nu e corect..
are valoare mai mare de 1800 lei ,deci le inregistrati pe Mij. fixe de birotica ct.214,cu amortizare cf. legi.
Eu le inregistrez pe 2132 ???
2.2.9. Calculatoare electronice si echipamente
periferice. Masini si aparate de casa, control si facturat. 2 - 4 ani

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare contabila calculatoare produse in firma Doina B Doina B Buna ziua! In decursul a doi s-au achizitionat componente pentru 2 calculatoare. Aceste cheltuieli s-au ridicat la aprox 6000 lei. Am inregistrat in ... (vezi toată discuția)
Achizitie soft - inregistrari contabile ionutght ionutght Buna ziua Am achizitionat cu factura 5 calculatoare(1300lei pe buc) si 10 licente windows separat(800lei pe buc). Licentele nu sunt instalate pe ... (vezi toată discuția)
Amortizare laptop bubby bubby pentru achizitionarea unui laptop in valoare totala ( cu TVA) 2.799,90 lei , va rog sa-mi spuneti pe cati ani se poate face calculul amortizarii . ... (vezi toată discuția)