Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrari contabile achizitie laptop si mouse
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrari contabile achizitie laptop si mouse

Am achizitionat un laptop val=3794 si un mouse val=69.01,am facut corect inreg in obiecte de inventar, trebuie facut si bon de consum?
Nu e corect..
are valoare mai mare de 1800 lei ,deci le inregistrati pe Mij. fixe de birotica ct.214,cu amortizare cf. legi.
Eu le inregistrez pe 2132 ???
2.2.9. Calculatoare electronice si echipamente
periferice. Masini si aparate de casa, control si facturat. 2 - 4 ani