avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 885 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Drepturi salariale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Drepturi salariale

Buna ziua,
Am un caz si nu stiu cum sa-l rezolv:
Salariat pensionar (CM cod 14 din martie 2011) decedat pe data de 6 mai 2011 (seara).
Desi cm este eliberat pe perioada 01-31.05.2011, se plateste pana pe 6 inclusiv, dar mai trebuie sa platesc si concediu de odihna la care are dreptul pe 2011. Cum sa fac ca declaratia 112 nu permite acest lucru. As incerca cu doua contracte pe Sectiunea B.1. (unul care se incheie pe 6 mai si altul: venituri pers fara contract dar imi cere numar zile lucrate?!?!
Ce ma sfatuiti? va rog un raspuns.

Alte discuții în legătură

Problema casa de asigurari de sanatate ionii ionii Am un salariat care in data de 08.10.2012 a revenit la serviciu din CCC.Din aceeasi data este in medical (cod 09) pana la 31.01.2013. Cu 01.02.2013 merge la ... (vezi toată discuția)
Calcul contributii concediu medical 2011 ID CONT STRATEGY SRL ID CONT STRATEGY SRL Buna ziua Am rugamintea sa ma ajutati putin cu calculul concediului medical si al contributiilor aferente acestuia. Am concediu medical pe perioada 03 - 31 ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu medical miraj miraj cum se calculeaza un concediu medical? eu asa am facut: am un concediu medical cu boala obisnuita - 6 zile am aflat cat este coantumul pe zi (suma ... (vezi toată discuția)