avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Desi scutit de impozit pe cladire am fost obligati la ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Desi scutit de impozit pe cladire am fost obligati la plata plus penalizari

Buna ziua!

Apartamentul pe care il detinem ( contract din sept.2000 si PV receptie ian.2011) era scutit de la plata impozitului timp de 10 ani. Pe anul 2010 nu am depus documentele necesare pentru scutirea de impozit si acum (2011) am fost pusi in situatia sa platim impozitul aferent anului 2010 plus penalizari. Ca cetateni satui de stat am platit desi nu mi se pare corect. In situatia data mai putem face ceva? Va multumesc!

Alte discuții în legătură

Impozit restant pentru teren agricol sotie veteran razboi lbeltic lbeltic La ridicarea titlului de proprietate in 2000 s-au depus actele de veteran de razboi(sotie de veteran). la Primaria Sanpetru.In 2011 am fost informati ca avem ... (vezi toată discuția)
Repartizare profit sau pierdere la 30.09.2010 ? madymary33 madymary33 As dori un punct de vedere legat de repartizarea profitului sau pierderii la 30.09.2010 considerand ca aici se incheie un an fiscal conform noilor ... (vezi toată discuția)
Declaratia 101? loredana.m loredana.m Am firma din aug 2010.Pt trim 3 am depus decl 100 cu 183 lei ,reprez impozitul minim. In ian 2011 am depus rectificativa ptr ca fiind nou infiintata nu ... (vezi toată discuția)