Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declaratia 101?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declaratia 101?

Am firma din aug 2010.Pt trim 3 am depus decl 100 cu 183 lei ,reprez impozitul minim. In ian 2011 am depus rectificativa ptr ca fiind nou infiintata nu trebuia platit impozitul minim.
Intrebarea mea este declaratia 101 cum o fac? Fac doar ptr perioada oct-dec 2010? sau si prima declaratie ptr ian-sept 2010?

Multumesc
Datorita faptului ca nu ati fost obligata la plata impozitului minim depuneti o singura declaratie D 101 aferenta anului 2010.