Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general tinerea contabilitatii la un restaurant
Discuție deschisă în Contabilitate în general

tinerea contabilitatii la un restaurant

unde as putea gasi informatii in legatura cu acest subiect.riscuri,legi,declaratii etc
Cateva legi va atasez aici, Dvs. trebuie sa ne spuneti ce anume va intereseaza, dar sa ne oferiti mai multe detalii.

- LEGEA CONTABILITATII nr. 82/1991, republicata, actualizata cu OUG 37/2011

www.avocatnet.ro/content/for...

- Legea 40/2011-CODUL MUNCII 2011

[ link extern ]

- COD FISCAL , cu norme de aplicare valabil in 2011

[ link extern ]

Nu ne-ati precizat daca sunteti societate comerciala sau P.F.A.

Pentru declaratii aveti la dispozitie site-ul ANAF, de unde puteti descarca formularele :

[ link extern ]

Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal