avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firma din Romania vreau sa trimit muncitori in Belgia
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firma din Romania vreau sa trimit muncitori in Belgia

Buna ziua,
Am urmatoarea intrebare: Stie cineva care este procedura prin care o firma de constructii din Romania isi poate trimite muncitorii in Belgia pentru a lucra?
Unde trebuie sa ma adresez, care sunt documentele necesare si care sunt costurile?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: deniss_1909 , utilizator 08:58, 6 Iunie 2011
intrebati la casa de pensii pentru obtinerea formularului E101.
Multumesc, dar cei de la casa de pensii ma trimit de la unul la celalalt si nimeni nu ma lamureste....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatia privind societatile comerciale aldorina aldorina Buna ziua, as vrea sa stiu daca este posibil sa deschid o firma cu domiciliul in Romania care sa poata lucra in domeniul constructiilor in Franta? Daca este ... (vezi toată discuția)
Ce acte am nevoie pentru formularul e101,in conditiile in care eu abia am deschis un pfa?vreau sa plec sa muncesc in belgia dar angajatorul imi cere acest formular. am deschis un pfa ai acum vreau sa plec sa muncesc in Belgia ,dar angajatorul imi cere sa fac formularul E101.Vreau sa va intreb ce acte am nevoie pentru acest ... (vezi toată discuția)
Detasare muncitori in belgia roxxa_m roxxa_m Buna ziua o firma de constructii romaneasca vrea sa trimita in belgia 30 de muncitori pentru o perioada de 3luni .Ce acte sunt necesare?Va multumesc (vezi toată discuția)