Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare sau reincadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare sau reincadrare

In baza unei hotariri definitive si irevocabile prin care institutia a fost obligata sa platesca sporuri pana la dec 2009 inclusiv(sp de strs si cond. deosebite)m-am adresat institutiei rugind-o totodata sa faca reincadrarea conf drepturilor din dec 2009.Aceasta a refuzat motivand ca nu are bani.Aceste sporuri sunt mentionate in anexa II-12 a legii 330/2009, inclusiv colegii care erau in plata la acel timp au benefiat si beneficiaza de acestea intrucat acum se numesc sume compensatorii Hotararea a devenit irevocabila in martie 2011(prin tergiversari procesul a durat 1 an si jumatate):(Sfatuiti-ma cum sa procedez Executorul judecatoresc a facut trimitere la OUG 45 din 2010.privind esalonarea platii.Pe mine ma intereseaza sa ma reincadreze conf hot jud ADICA
de drept salariul de incadrare spor vechime spor cond stres spor cond deosebite(conf hot jud)
de fapt salariul de incadrare spor vechime
g1abriel, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Plata drepturilor banesti este suspendata de ordonanta 45/2010.Pe mina ma intereseaza sa ma reincadreze avand in vedere cele 2 drepturi recunoscute.Salariul meu este in cont cel de incadrare si sporul de vechime.O alta solutie mai aveti (a zimbit cand i-am spus de acest art 998 spunindu-mi ca nu le pasa)
:sorry:
OUG nr..45/2010 nu are nicio legatura cu reintegrarea dvs pe functia detinuta anterior incetarii raportului de munca ...reintegrarea se face in baza unei decizii emise de catre angajator.
reincadrarea conf drepturilor banesti ment in hot jud
Functia este aceeasi medic veterinar oficial-personal contractual(de fapt este impropriu ca sunt personal contractual din 2001):( si am atributii ,conf fisei postului de control oficial)