avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incadrare sau reincadrare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incadrare sau reincadrare

In baza unei hotariri definitive si irevocabile prin care institutia a fost obligata sa platesca sporuri pana la dec 2009 inclusiv(sp de strs si cond. deosebite)m-am adresat institutiei rugind-o totodata sa faca reincadrarea conf drepturilor din dec 2009.Aceasta a refuzat motivand ca nu are bani.Aceste sporuri sunt mentionate in anexa II-12 a legii 330/2009, inclusiv colegii care erau in plata la acel timp au benefiat si beneficiaza de acestea intrucat acum se numesc sume compensatorii Hotararea a devenit irevocabila in martie 2011(prin tergiversari procesul a durat 1 an si jumatate):(Sfatuiti-ma cum sa procedez Executorul judecatoresc a facut trimitere la OUG 45 din 2010.privind esalonarea platii.Pe mine ma intereseaza sa ma reincadreze conf hot jud ADICA
de drept salariul de incadrare spor vechime spor cond stres spor cond deosebite(conf hot jud)
de fapt salariul de incadrare spor vechime
Ultima modificare: Joi, 2 Iunie 2011
g1abriel, utilizator
Cel mai recent răspuns: g1abriel , utilizator 17:28, 6 Iunie 2011
~ Conținut șters la cerere ~
Plata drepturilor banesti este suspendata de ordonanta 45/2010.Pe mina ma intereseaza sa ma reincadreze avand in vedere cele 2 drepturi recunoscute.Salariul meu este in cont cel de incadrare si sporul de vechime.O alta solutie mai aveti (a zimbit cand i-am spus de acest art 998 spunindu-mi ca nu le pasa)
:sorry:
OUG nr..45/2010 nu are nicio legatura cu reintegrarea dvs pe functia detinuta anterior incetarii raportului de munca ...reintegrarea se face in baza unei decizii emise de catre angajator.
reincadrarea conf drepturilor banesti ment in hot jud
Functia este aceeasi medic veterinar oficial-personal contractual(de fapt este impropriu ca sunt personal contractual din 2001):( si am atributii ,conf fisei postului de control oficial)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spor conditii vatamatoare dumi32 dumi32 Va rog sa ma ajutati cu acordarea in 2011 a sporului de cond vatam conf art. 21 din Lg 284/2010. In 2010 am beneficiat de acest spor conf. Lg 330/2009 ... (vezi toată discuția)
Og15/2008 si legea 221/2008 calytul calytul Legea 330/2009 abroga OG15/2008 SI implicit Legea 221/2008? astfel incat plata diferentelor de drepturi salariale neacordate conform Legii 221/2008, nu mai are ... (vezi toată discuția)
Salarizare 2010 piramida76 piramida76 Cum se calculeaza salariul pentru ianuarie 2010 daca pe langa salariul de incadrare se da si sporul de vechime? Pentru bugetari am inteles ca salariul va fii ... (vezi toată discuția)